www.magyar-mernoki.com

Digitális siker segíti az MI-Gyárak energiaigényének pontos tervezését

A Schneider Electric és az ETAP az NVIDIA Omniverse™ Blueprintre építve fejleszt digitális ikert az MI-Gyárak energiaigényének pontos szimulációjához.

  www.se.com
Digitális siker segíti az MI-Gyárak energiaigényének pontos tervezését

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, valamint az energiarendszerek tervezésében és üzemeltetésében meghatározó ETAP együttműködése átalakítja az MI-Gyár tervezését és működését azáltal, hogy nagyobb rálátást és ellenőrzést biztosít az elektromos rendszerek és az energiaigények felett, lehetőséget teremtve a hatékonyság, a megbízhatóság és a fenntarthatóság jelentős növelésére.

Míg az elektromos rendszerek alapvető vizualizálása korábban is lehetséges volt, az ETAP és az NVIDIA Omniverse technológiák integrációja lehetővé teszi, hogy az MI-Gyárról egy átfogó digitális iker készüljön. Az ETAP kifinomult modellezési technológiájával létrehozható az adatközpont elektromos infrastruktúrájának virtuális másolata, amit kombinálni lehet az energiarendszerből érkező valós idejű fejlett elemzésével. Az intelligens algoritmusok elemzik és előrejelzik az energiafogyasztási és -elosztási mintákat. Ezzel eddig példátlan támogatást nyújtanak többek között az elektromos rendszerek tervezéséhez és szimulációjához, dinamikus, „Mi lenne ha..” forgatókönyvek elemzéséhez, az elektromos infrastruktúra teljesítményének valós idejű követéséhez, az energiahatékonyság optimalizálásához, valamint a prediktív karbantartáshoz.

A mesterséges intelligencia fokozott alkalmazásából adódó megnövekedett számítási igény jelentős mértékben növeli az adatközpontok energiafogyasztását. A hagyományos számítástechnikai feladatokkal ellentétben az MI-műveletek – különösen az MI modellek betanítása és az összetett következtetési folyamatok – jelentős számítási teljesítményt igényelnek, ami miatt növelik a rack-teljesítménysűrűséget. Az MI bevezetésének felgyorsulásával a startupoknak, a vállalatoknak, a szerverelhelyezési szolgáltatóknak és az internetes óriáscégeknek újra kell gondolniuk az adatközpontok tervezését és irányítását, hogy megfeleljenek a növekvő energiahatékonysági igényeknek.

Az ETAP és az NVIDIA együttműködése olyan innovatív „Grid to Chip” megközelítést vezet be, amely választ ad az MI korszak energiagazdálkodással, teljesítményoptimalizálással és energiahatékonysággal kapcsolatos kritikus kihívásaira. Jelenleg az adatközpontok üzemeltetői rack-szinten tudják megbecsülni az átlagos energiafogyasztást, de az ETAP új digitális iker megoldása azzal a céllal készült, hogy chip-szinten növelje a dinamikus terhelési viselkedés modellezésének pontosságát az energiarendszerek tervezésének javítása és az energiahatékonyság optimalizálása érdekében.

„Ahogy a mesterséges intelligencia alkalmazása miatti terhelés egyre összetettebbé és nagyobb méretűvé válik, a pontos energiagazdálkodás kritikus fontosságú a hatékonyság, a megbízhatóság és a fenntarthatóság biztosítása szempontjából. Az ETAP-pal és a Schneider Electrickel való együttműködésünk révén példátlan átláthatóságot és ellenőrzést kínálunk az adatközpontok üzemeltetőinek az energiadinamika felett. Ez lehetővé teszi számukra, hogy optimalizálják infrastruktúrájukat és felgyorsítsák az MI bevezetését, miközben növelik az üzemeltetés rugalmasságát” – jelentette ki Dion Harris, az NVIDIA „HPC and AI Factory Solutions” részlegének igazgatója.

„Ez az együttműködés többet jelent egy technológiai megoldásnál. Újraértelmezzük, hogy miként tervezhetők, kezelhetők és optimalizálhatók az adatközpontok az MI-korszakban. Azáltal, hogy összekapcsoljuk az elektrotechnikát a fejlett virtualizációs és MI-technológiákkal, új paradigmát teremtünk az infrastruktúra-menedzsment számára” – mondta el Tanuj Khandelwal, az ETAP vezérigazgatója.

„Az együttműködés, a sebesség és az innováció a hajtóerő a digitális infrastruktúra átalakítása során, amire az MI jelentette terhelés kezeléséhez van szükség. Az ETAP, a Schneider Electric és az NVIDIA együttesen nem csak az adatközpont-technológiát fejlesztik – képessé tesszük a vállalkozásokat arra, hogy optimalizálják a működést és zökkenőmentesen menedzseljék a mesterséges intelligencia energiaigényét” – mutatott rá Pankaj Sharma, a Schneider Electric „Data Centers, Networks & Services” területért felelős ügyvezető alelnöke.

*Az MI-gyár egy speciális számítástechnikai infrastruktúra, amit arra terveztek, hogy az adatokból értéket teremtsen a mesterséges intelligencia teljes életciklusának kezelésével.

www.se.com

 

  További információkért kérem forduljon …

LinkedIn
Pinterest

Csatlakozzon a 155 000+ IMP követőhöz