Több mint 15 év tapasztalata a csatlakozó-specialista Pepperl+Fuchs-tól
A Pepperl+Fuchs több mint 15 éve kínálja a megfelelő csatlakozási technológiákat az Ön automatizálási megoldása számára. Legyen szó akár mechanikáról, hegesztésről, anyagmozgatásról, mobil alkalmazásokról, vagy feldolgozóiparról – tökéletesen testre szabott csatlakozási technikát szállítunk az Ön alkalmazásához.
A vision szenzorok napjainkra igen bonyolult rendszerekké fejlődtek, ahogy azt az OPC120 sorozatú 1D és 2D vonalkód olvasók is remekül illusztrálják. Funkcionalitásuk, kompakt kialakításuk, és nagy sebességük mellett olyan speciális funkciókat is tartalmaznak, mint a tükröződő felületeken történő használatot is lehetővé tevő polarizációs szűrő, vagy a PROFINET kapcsolat.
Az alkatrészvizsgálatra és termékallokációra használatos 1D és 2D kézi kódolvasók a mindennapi élet részeivé váltak. Hatékonyságukat döntően meghatározza a nagy olvasási teljesítmény, a könnyű használat és a felhasználó dolgát megkönnyítő kiegészítő funkciók. Ezek közé tartozik a kézi kódolvasó adott alkalmazáshoz történő rugalmas adaptálása és az okostelefonokhoz, ill. tabletekhez történő kapcsolódás.
A speciális polarizációs szűrővel felszerelt új kódolvasó sorozat jelentősen bővíti a készülékek felhasználási lehetőségeit. A vonalkódok és a Data Matrix kódok gyakran az olvasási műveletet jelentősen befolyásoló fényes, tükröződő felületeken találhatóak. Az új kódolvasók megbízhatóan kezelik az ilyen típusú tükröződéseket és fémes anyag esetében is gyors, megbízható olvasást tesznek lehetővé
A Pepperl + Fuchs magnetoinduktív abszolút forgóadói a kompakt kialakítást, robusztusságot és hosszú élettartamot a nagy felbontással és a pontossággal kombinálva nyitnak meg új alkalmazási területeket.
A megbízható, ugyanakkor pontos mérési metódus által válnak az ultrahangos szenzorok ideálissá a legkülönbözőbb alkalmazások számára. Az egyszerű paraméterezés - ha az alkalmazás megkívánja – és a néhány cm-től 10 m-ig terjedő mérési tartomány segítségével lettek az ultrahangos szenzorok minden alkalmazásban a problémamegoldás első számú eszközei.
A fizikai lehetőségek határainak feszegetése az egyik legnagyobb technológiai kihívás. A műszaki kiválóság mellett a gazdaságossági szempontok is egyre nagyobb figyelmet kapnak. A szektor egyre kompaktabb, gyorsabb, nagyobb kapacitású gépek építését célozza meg. A speciális csomagológépeket, vagy a nyomtatott áramköri lapokat gyártó gépeket folyamatosan optimalizálják az általános teljesítménysűrűség növelése érdekében. Ehhez a rendszert kontrolláló mechanikai és elektronikai alkatrészeket is következetesen harmonizálni kell.
Egyre növekszik a kereslet az olyan kisebb érzékelők iránt, amelyek teljesítmény, sebesség és pontosság tekintetében felveszik a versenyt a nagyobb szenzorokkal. A funkcionalitáson kívül azt is lehetővé kell tenni, hogy a szenzorok a gépbe diszkréten beintegrálhatóak legyenek.